Будинок на Черешневій

місце:

 

рік:
 

тип:

площа:

статус:

команда:

вул. Черешнева, м. Полтава, Україна

2018

індивідуальний житловий будинок

280 м. кв.

в процесі реалізації

Дмитро Козиренко, Ольга Мороз, Олександр Ночовний, Марина Чінякова
 

про проект:

Концепція продиктована характером ділянки: розташована в межах міста на відносно крутому рельєфі, що прилягає до лісу, і має панорамний вид на долину.


Стояла задача вдало посадити будинок на рельєф і при цьому органічно вписати його в оточуюче середовище. Так, ухил даху частково повторює ухил схилу, а фасади оздоблено натуральним сланцем, щоб забезпечити гармонійне поєднання із зеленим оточенням.


Через суцільний скляний вітраж вітальні, простір будинку перетікає у простір двору. Двір умовно розділений на три рівні, що плавно переходять з одного в інший. Будинок на вершині з’єднується із терасою і зоною барбекю масивними кам’яними сходами. Щоб отримати рівну площу на середньому рівні, тераса підтримується підпірною стінкою з необробленого, неприкритого бетону. У нижній частині розмістилася галявина з газоном і  фруктовий сад. Ландшафтні рішення між рівнями покликані доповнити гармонійне сприйняття дворового простору: масиви злакових трав підкреслюють ярусність, а барвінок на крутих схилах замість газону – утворює об’ємну оксамитову фактуру.

Фото процесу реалізації