Кадетський корпус

місце:

 

рік:
 

тип:

площа:

статус:

 

команда:

вул. Соборності, м. Полтава, Україна

2014

мультифункціональна громадська будівля (реновація)

13 тис м2

концепція

Дмитро Козиренко, Максим Лисогора, Олександр Ночовний, Марія Купріян, Максим Іщенко, Ксенія Чебіна, Дмитро Верьовкін

про проект:

У центі Полтави знаходиться занедбана, частково зруйнована історична будівля – пам’ятка національного значення. Початково концептуальний проект покликаний продемонструвати різним стейкхолдерам ­– міській владі, містянам, інвесторам – потенціал будівлі, зокрема:


1) Продемонструвати можливості багатофункціонального використання. До виходу проекту всі без винятку розглядали будівлю як виключно монофункціональний простір (університет, готель, суди тощо) – у проекті показано, що на 13 тисячах квадратних метрів можна розмістити різні функціональні та структурні одиниці, а також описані приклади їхньої синергії для економічної та інфраструктурної вигоди;


2) Адаптувати будівлю під нові потреби та функції, але при цьому зберегти історичне та символічне значення. Якщо підійти до відновлення будівлі виключно в рамках реставрації, то ризикуємо отримати новий кадетський корпус – будівлі потрібно пристосувати під нові функції, поліпшити ситуацію із безпекою, а також зробити доступною. У проекті показані варіанти вирішення цих задач, а також окресленні межі втручання у зовнішній вигляд будівлі, щоб зберегти історичну складову та статус пам’ятки.


3) Показати способи ефективного використання існуючого простору і одночасно застерегти від неочевидних проектних помилок. Проект на конкретних прикладах демонструє, як працювати із внутрішнім об’ємом будівлі і можливості використання внутрішнього простору залежно від наповнення.

Детально про проект можна прочитати тут.